جلسات هیات مدیره

چهل و نهمین جلسه هیات مدیره جمعیت در تاریخ 93/03/21 در دبیرخانه جمعیت در اهواز برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس کم‌گویان ریاست محترم هیات مدیره با اشاره به انتخاب آقای دکتر صدر و سرکار خانم شفیعی با رأی اکثریت اعضاء بعنوان مشاورین هیات مدیره جمعیت که در جلسه قبل صورت گرفت از ایشان خواستند که خود را بیشتر به اعضای هیات مدیره معرفی نمایند.

1- افزایش حق عضویت شرکت های زنجیره تأمین، صنایع جانبی، حقیقی و دانشجویی:

در ابتدا آقای رضایی شوشتری با ذکر اسامی شرکت های تأمین کننده مواد، قطعات و .... که عضو جمعیت هستند و اینکه میزان حق عضویت این شرکت ها و حق عضویت دانشجویان چقدر باید باشد از اعضاء حاضر پیشنهاد خواستند.

در نهایت با بررسی و کسب مجموع آراء نتیجه بشرح زیر مصوب شد:

الف- میزان حق عضویت برای دانشجویان از سال 93 مبلغ 100,000 ریال تعیین گردید.

ب- میزان حق عضویت برای فارغ التحصیلان و اعضای حقیقی شرکت های نیشکری مبلغ 500,000 ریال تعیین گردید.

پ- میزان حق عضویت شرکت بازرگانی توسعه مبلغ 000, 200,000 ریال تعیین گردید.

ج- شرکت‌های لوح سبز جنوب، الکل و خمیرمایه توسعه، میان‌آب و موسسه تحقیقات و آموزش توسعه مبلغ 000, 50,000 ریال تعیین گردید.

چ- میزان حق عضویت شرکت‌های راصد صنعت توسعه، سدادفام توسعه، آبان بسپار مبلغ 000, 30,000 ریال تعیین گردید.

خ- میزان حق عضویت شرکت‌های خوراک دام توسعه، خوراک دام کارون، کاغذپارس هفت تپه، فورفورال کارون، نئوپان کارون، نئوپان پارس ( پانیذ) مبلغ 20,000,000 ریال تعیین گردید.

ه- میزان حق عضویت شرکت‌های زنجیره تامین قطعات، خدمات، مواد و محصولات مورد نیاز در بخش‌های صنعت و کشاورزی و تجهیزات: آرمان سبز آدینه، خوشه سبز ناطق، صنایع شیمیایی آبگون خراسان، خدمات صنعتی و مدیریت بشری امین، اکسیر کشاورزی یزد، پاسارگاد شیمی خاورمیانه، فناورنانوپژوهش مرکزی، شرکت شیمیایی و صنعتی فاراد، شرکت نپکوطرح سازان سپاهان، شیمی تصویر آسیا، فرتاک شیمی، توربین دار، گروه فنی و مهندسی خاوران، شرکت طراحی مهندسی شاکر تهران، طراح صنایع خوزستان، بازارگان کالا، پارس کشاورز، آراشیمی کیمیا، زیست بانی پایا، شرکت کشاورزی جلگه دز، پارس موازین، تست صنعت، گروه صنعتی جلالوندی، دزنوین صنعت، وارش شیمی بهار، شرکت تیلا، پیشگامان صنعت معاصر، شرکت دارویی کشاورز، کهان تاک پارت، کوشا بسپار جنوب، آریا خزر شمال، غزال شیمی، سبزآوران زرین، تهران بوستن، ایمن‌ قطعه، انرژی تواناکیش، مهندسین مشاور کوشا، معین زیست آریا، نفت کیسون مبلغ 10,000,000 ریال تعیین گردید.

 2- اعضای تعیین شده هیات تحریریه نشریه:

دبیر جمعیت با اشاره به اعضای پیشنهادی( مدیر مسئول: ناصر رضایی شوشتری- سردبیر: حسین محمدزاده- اعضا: فرح شفیعی بافتی، الهام برنجیان، حمیدرضا صدر، حسین ولی‌عیدی، ساسان عبدالهی لرستانی، شکرالله تفکری، بهمن دانایی- ویراستار: حمیدرضا بهروان) موافقت اکثریت اعضای هیات مدیره را در این زمینه کسب کردند با این تفاوت که مصوب گردیدکه از آقای مهندس بهروان تنها بعنوان ویراستار استفاده گردد و آقای دکتر طاهرخانی به جمع اعضای هیات تحریریه نشریه پیوستند. ضمناً مصوب گردید که فعلاً چاپ نشریه بصورت داخلی بوده و درج قیمت نشود.

3- تعریف حدود اختیارات دبیر جمعیت:

مقرر گردید که حدود اختیارات مورد نظر دبیر جمعیت جهت طرح در جلسه بعدی تهیه گردد.

4- مسائل مالیاتی و قانونی جمعیت:

مصوب گردید که کلیه مسائل حقوقی و قانونی جمعیت اعم از دفاتر، اظهارنامه ها و .... توسط دبیرخانه و از آغاز سال 93 پیگیری و ثبت گردد.

5- طرح موضوع آغاز به کار انجمن کشت سلول و بافت گیاهی ایران:

این مورد پیرو نامه ارسالی از سوی کمیسیون انجمن‌های علمی ایران جهت آغاز بکار این انجمن از آذرماه 1392 مورد بحث قرار گرفت و اشاره شدکه موسسه تحقیقات و آموزش نیز واحد کشت و بافت خود را فعال نموده و موارد همکاری با آن انجمن می‌تواند از طریق موافقتنامه فیمابین موسسه و جمعیت ساماندهی گردد.

آقای مهندس کم‌گویان ضمن اشاره به موضوع تبدیل عنوان جمعیت به انجمن لزوم پیگیری موضوع را توسط دبیر جمعیت از طریق آقای دکتر براری یادآور شدند. همچنین ایشان از دبیر جمعیت درخواست کردند که بودجه مورد نیاز جمعیت را ارائه داده، لیستی از مطالبات جمعیت را تهیه نموده و از طریق آقای مهندس مجدی دریافت مطالبات را پیگیری نماید و اخبار برقراری کنگره‌های بین المللی را به اعضاء اطلاع رسانی نمایند.

آقای مهندس صابریان زاده، بازرس مالی جمعیت نیز اشاراتی درباره پرداخت حق عضویت ها و مدون کردن آن و همچنین تهیه گزارش مالی جمعیت جهت ارائه در مجمع سالانه داشتند.

آقای مهندس کهیش نیز راجع به انعکاس فعالیت های کارگروه ها به داخل و خارج کشور پیشنهاد دادند.

در پایان جلسه نیز آقای مهندس پارسایی موضوع ممیزی نیشکر را مطرح نمودند که نهایتاً آقایان کهیش، آل‌کثیر، شمیلی و طاهرخانی بعنوان گروه تدوین ممیزی نیشکر از سوی هیئت مدیره انتخاب شدند.

حاضرین: آقایان کم‌گویان، پارسایی، طاهرخانی، شمیلی،کهیش، کلانتری، صابریان زاده، آل کثیر، مجدی، رضایی‌شوشتری، صدر و سرکار خانم شفیعی بافتی

 

چهل و هشتمین جلسه هیات مدیره جمعیت در تاریخ 93/1/20 در دبیرخانه جمعیت در اهواز برگزار گردید. در ابتدا جناب آقای مهندس کم‌گویان ریاست محترم هیات مدیره جلسه را با تبریک عید نوروز و آرزوی موفقیت در سال جدید برای اعضای هیات مدیره آغاز نمودند. سپس آقای رضایی شوشتری، دبیر جمعیت به کلیات برنامه های آینده جمعیت بشرح زیر اشاره کردند:

1- ایجاد کارگروه های جدید مانند: اتوماسیون صنعتی، HSE، انرژی و .....

2-بهبود وضعیت نشریه:

ارتقاء کیفیت، چاپ، رنگ، همچنین تعداد صفحات، تنوع موضوعات مطروحه و بهبود مستمر نشریه و تلاش جهت ایجاد یک نشریه ی علمی و پیگیری هیات تحریریه آن. بطور کلی برنامه های مورد نظر مطرح شد که مانعی از نظر هیات مدیره وجود نداشت مگر تأمین هزینه های مربوطه.

3-افزایش حق عضویت های حقیقی و حقوقی:

ضمن طرح این موضوع و اشاره به مبالغ حق عضویت دریافتی از اعضاء، راجع به امکان تأمین منابع مالی به غیر  از حق عضویت صحبت شدکه قرار شد مذاکرات از سوی ریاست هیات مدیره با مدیرعامل محترم شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی از طریق طرح در مجمع جهت دریافت تسهیلات در قبال ارائه توانمندی های جمعیت صورت گرفته و بودجه بندی سالانه فعالیت های جمعیت نیز از سوی دبیر جمعیت تهیه و جهت طرح در هیات مدیره آماده شود.

4- تعیین تکلیف برای آماده سازی کارت های عضویت:

موضوع جنس، کیفیت، نوع و تاریخ اعتبار و مزایای استفاده ازکارت های عضویت مطرح گردید. و با موافقت حاضرین این موضوع به جلسات بعد موکول شد.

5- بررسی مسائل مربوط به اساسنامه جمعیت:

درباره موضوع اساسنامه و اینکه جمعیت یک موسسه غیرتجاری است و نیازی به پرداخت مالیات ندارد صحبت شد. و قرار شد مسائل مربوط به دفاتر قانونی جمعیت پیگیری شده و کلیه صورت های مالی سود و زیان در آن قید گردد. محل استقرار دفتر تهران جمعیت نیز بعنوان دفتر اصلی و با معرفی به کمیسیون انجمن های علمی ایران، به ساختمان اصلی شرکت توسعه واقع در خیابان سئول منتقل گردد.

  6- ایجاد پارک علم و فن‌آوری نیشکر و تأسیس شرکت دانش بنیان:

اشاره به اینکه پارک علم و فن آوری مکانی جهت استقرار نیروهای فکری، علاقه مند و مستعد جمعیت و  شرکت های دانش بنیان یک شهرک علمی بوده و هدف آن ایجاد اشتغال برای نخبگان نیشکری است و اینکه تأسیس این شرکت باید برای جمعیت سودآوری داشته باشد،  با موافقت اکثریت حاضرین  در جلسه و البته با پیگیری وکار کارشناسی و دقیق این موضوع مورد تصویب قرار گرفت.

5- ایجاد بخش روابط بین الملل و مطالعات اجتماعی و اقتصادی:

آقای دکتر صدر بعنوان چهره ای نام آشنا و دارای مدارج علمی و دانشگاهی مرتبط و اینکه ایشان قبلاً نیز با مؤسسه تحقیقات و آموزش نیشکر از سوی دبیر جمعیت جهت در اختیار گرفتن این مسئولیت معرفی گردیدند. قرار شد تفاهم نامه همکاری مابین جمعیت و مؤسسه تحقیقات تنظیم گردد و جلسات مشترک نیز در این زمینه برگزار شود.

6- ایجاد سازمان انتشارات:

در این زمینه قرار شد که جمعیت بعنوان کارگزار بوده و موضوع در جلسه مشترک مابین آقایان رضایی شوشتری، طاهرخانی و شمیلی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

7- تهیه بن کتاب نمایشگاه از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری:

از طریق اطلاع رسانی و تهیه لیستی از کتاب های درخواستی اعضاء، یکنفر از پرسنل دبیرخانه جهت دریافت کتاب ها به نمایشگاه کتاب تهران عزیمت کند. این موضوع مورد موافقت قرار گرفت و قرار شد از طریق کمیسیون انجمن های علمی ایران موضوع پیگیری شود.

8- مسائل مربوط به پرسنل دبیرخانه جمعیت:

موضوع مورد بحث قرار گرفت و با دستور ریاست هیات مدیره قرار شد با مشاوره از طریق مدیریت منابع انسانی شرکت توسعه قراردادها،ناهار،سرویس ایاب و ذهاب شفاف سازی شده و پیگیری شود.

9- تأسیس واحد ثبت ابداعات:

در این رابطه قرار بر این شد که دبیر جمعیت در جلسه ای که با  دکتر براری، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران خواهند داشت طرح موضوع کرده  و چگونگی آن را پیگیری کنند.

در ادامه آقای مهندس کم‌گویان به دبیر جمعیت درباره موضوع پیگیری تغییرات هیات مدیره و بازرسان جمعیت اشاره کردند.

در انتهای جلسه آقای مهندس کم‌گویان پیشنهاد استفاده از آقای دکتر صدر و سرکار خانم شفیعی را بعنوان مشاور هیات مدیره جمعیت دادندکه مورد موافقت اکثریت اعضاء قرار گرفت.

حاضرین در جلسه: آقایان کم گویان، پارسایی، طاهرخانی، شمیلی، شیشه بر، رضایی شوشتری

 

 

 

چهل و هفتمین جلسه هیات مدیره جمعیت در تاریخ 92/11/13 در دبیرخانه جمعیت در اهواز برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پارسایی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه از آقای دکتر شمیلی بعنوان دبیر هفتمین همایش ملی فن‌آوران نیشکر ایران، درباره چگونگی روند برگزاری این همایش توضیحاتی را خواستند.

آقای دکتر شمیلی نیز اشاره کردند که تعداد 150 نسخه مقاله به دبیرخانه همایش ارائه شده و 95 مقاله پذیرفته شده، 26 مقاله بصورت شفاهی ارائه گردیده و مابقی بعنوان پوستر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. نظرسنجی صورت گرفته بصورت مکتوب و یا از طریق سایت اکثراً عالی یا خوب بوده و جمع بندی همایش حاکی از این بود که بطور کلی همایش نسبت به سال های گذشته بهتر بوده است.

در ادامه جلسه اعضای هیات مدیره درباره کلیات همایش و انتخاب مقالات از سوی کمیته علمی همایش مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت و انتقادات و پیشنهاداتی در جهت بهبود همایش در سال های آتی مطرح شد.

در پایان جلسه جناب آقای مهندس کم‌گویان ریاست هیات مدیره جمعیت، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات صورت گرفته توسط آقای مهندس صیاد منصور،  با عنایت به اشتغال تمام وقت ایشان در شرکت کشت و صنعت کارون و عدم امکان استقرار ایشان بصورت تمام وقت در دبیرخانه جمعیت، آقای مهندس رضایی شوشتری را جهت بعهده گرفتن سمت دبیری جمعیت به اعضاء پیشنهاد نمودند که با رأی اکثریت اعضای هیات مدیره ایشان بعنوان دبیر جدید جمعیت انتخاب شدند.

در خاتمه جلسه با تقدیم هدیه ای از زحمات سه ساله آقای عبدالرضا صیادمنصور قدردانی گردید.

حاضرین در جلسه: آقایان کم گویان، پارسایی، صابریان زاده، طاهرخانی، مجدی، شمیلی، شیشه بر، رضایی شوشتری، صیادمنصور

چهل و ششمین جلسه هیات مدیره جمعیت با حضور اعضای زیر در تاریخ 92/11/16 در محل دبیرخانه جمعیت در اهواز برگزار گردید. موارد مطرح شده و مصوبات جلسه به شرح ذیل می‌باشد.

در آغاز جلسه آقای دکتر شمیلی دبیر محترم هفتمین همایش ملی فن‌آوران نیشکر ایران گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته ارائه دادند. سپس دبیر جمعیت و رئیس کمیته اجرایی همایش نیز آخرین اقدامات درخصوص همایش و نمایشگاه گزارش دادند.

موراد مطرح شده:       

1- نحوه داوری مقالات در گروه های تخصصی مختلف

2- بازبینی مجدد دریافت هزینه برای ارائه مقاله در هفتمین همایش ملی فن‌آوران نیشکر ایران

3- بررسی مجله علمی ترویجی دانش نیشکر

4- معرفی سخنرانان مدعو و کلیدی برای مراسم افتتاحیه

5- بررسی تعداد شرکت کنندگان

مصوبات این جلسه عبارتند از:

1- جهت پیگیری روند چاپ نشریه علمی- ترویجی «دانش نیشکر» مقرر گردید که دستورالعمل مربوط به این نشریه از طریق کمیسیون نشریات علمی کشور توسط دبیرخانه تهیه و در اختیار آقای دکتر شیشه‌بر قرار گیرد.

2- پیرو مصوبه صورتجلسه قبلی مقرر گردید هیچگونه مبلغ اضافه‌ای جهت دریافت مقالات از نویسندگان اخذ نگردد.

3- درخصوص داوری مقالات دریافت شده مقرر شد که آقای دکتر شمیلی مقالات را براساس تخصص در اختیار داورها قرار دهد، اعضای کمیته علمی بعنوان داورهای اصلی معرفی شوند و در مواردی که لازم است از داوران بخش صنعت با معرفی آقای مهندس مجدی استفاده گردد.

4- افراد مشروحه ذیل بعنوان سخنرانان مراسم افتتاحیه و مقالات کلیدی انتخاب شوند.

مهندس نسیم صادقی (مدیرعامل محترم شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی)، آیت‌الله موسوی جزایری (نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اهواز)، دکتر مقتدایی (استاندار محترم استان خوزستان)، دکتر اسکندر زند (معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی)، دکتر لاهیجان‌زاده (مدیر کل محترم محیط زیست استان خوزستان)، دکتر مرادی (عضو محترم هیات علمی موسسه بیوتکنولوژی کرج)، مهندس کم‌گویان(معاونت محترم طرح و برنامه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی)، پروفسور یانگ روی لی (عضو محترم هیات علمی آکادمی علوم کشاورزی چین و رئیس سابق موسسه تحقیقات نیشکر چین)، و یکنفر اقتصاددان از بانک صادرات.

همچنین مقرر شد که هماهنگی جهت حضور سخنرانان مدعو و کلیدی به شرح ذیل انجام گیرد:

مهندس نسیم صادقی و نماینده بانک صادرات توسط آقای مهندس کم گویان

آیت‌الله موسوی جزایری توسط آقای مهندس مجدی از طریق آقایان مهندس صادقی و حجه الاسلام گلاب‌لی

دکترمقتدایی توسط آقای مهندس ساعدی

دکتر زند و دکتر مرادی توسط آقای دکتر شمیلی

دکتر لاهیجان‌زاده توسط آقای دکتر حمدی از طریق آقای مهندس آمیلی

پروفسور یانگ روی لی توسط آقای مهندس صیادمنصور

5- اعضای هیات پنل‌ها به شرح ذیل تعیین شدند:

مهندس سید محمود کم‌گویان، مهندس حسین آمیلی، مهندس ناصر مجدی، مهندس کاوه مختاری، مهندس عزت‌اله رضایی عراقی، مهندس تقی‌پور، دکتر حسن حمدی، مهندس سید عبدالعزیز نبوی، دکتر پرویز شیشه‌بر، مهندس نظام‌الدین بنی‌عباسی، دکتر حسین ولی‌عیدی، مهندس منصور سلیمانی‌فر، دکتر کریمی، دکتر حمیدرضا صدر،

همچنین مقرر شد ترتیب اعضای هیات پنل‌ها توسط کمیته علمی تعیین و کتباً به آنها اعلام گردد.

6- با توجه به تعداد افراد ثبت نام شده(367 نفر تا تاریخ جلسه)، مقرر گردید برای 500 نفر پکیج همایش درنظر گرفته شود. ضمنا در خصوص افرادی که عضو جمعیت بوده و تاکنون ثبت نام از طریق سایت نشده‌اند مقرر شد که حضور آنها در همایش بلامانع گردد همچنین برای مدیران عامل، معاونین، مدیران ارشد صنعت نیشکر و صنایع جانبی، صنایع زنجیره تامین عضو جمعیت و پیشکسوتان دعوتنامه کتبی ارسال گردد (بدون در نظر گرفتن بحث ثبت نام از طریق سایت).  

7- رونمایی از خط تولید شکرهای طعم‌دار در همایش انجام گیرد. برای این منظور مقرر شد که آقای دکتر شمیلی هماهنگی لازم را با خانم برنجیان انجام دهد.

حاضرین در جلسه:

آقایان:

کم گویان، حمدی، شیشه‌بر، شمیلی، مجدی، آل‌کثیر و صیادمنصور      

چهل و پنجمین جلسه هیات مدیره جمعیت در تاریخ 92/10/23 در دبیرخانه جمعیت در اهواز برگزار گردید. در آغاز جلسه آقای مهندس کم‌گویان ریاست محترم هیات مدیره ضمن عرض خوش آمدگویی از برگزاری موفق کارگاه آموزشی مدیریت تشکر نموده و از آقای مهندس صیادمنصور، دبیر انجمن خواستند که گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه نمایند. دبیر انجمن در ادامه با ارائه گزارش کوتاهی مهم ترین رئوس فعالیت‌های انجام شده را به شرح ذیل عنوان نمودند:

1- انجام اصلاحات جدید روی سایت در بخش فارسی

2- ثبت اولیه تغییرات هیات مدیره در اداره کل ثبت و اسناد استان تهران از طریق اینترنت

3- بروزرسانی تعداد اعضای حقیقی و حقوقی و افزایش تعداد عضو جدید

4- گزارش کوتاهی از کارگاه مکانیزاسیون در دانشگاه شهید چمران و قدردانی از زحمات دکتر شیشه‌بر

5- ارائه گزارش کوتاهی درخصوص بخش‌های اجرایی همایش، خصوصاً نمایشگاه

6- بررسی مکاتبات وزارت علوم با انجمن در مورد دوزبانه کردن پایگاه اینترنتی، جذب اعضای خارجی برای عضویت در انجمن، انجام پروژه‌های بین‌المللی، معرفی اعضای حقیقی و حقوقی فعال انجمن به وزارت علوم، معرفی پیشکسوتان به وزارت علوم

سایر موارد مطرح شده در این جلسه عبارتند از:

1- بررسی وضعیت همکاری دبیر انجمن با دبیرخانه در آینده با توجه به اینکه امکان فعالیت همزمان در دو نقطه برای نامبرده وجود ندارد.

2- بررسی امکان اجرای طرح‌های مشترک بین‌المللی با کشورهای همسایه مانند پاکستان، هندوستان و غیره.

3- طرح ممیزی معاونت محترم علمی و فناوری رئیس جمهور 4- بررسی ایجاد امکان آسایش بیشتر برای کارگران بخش‌های کشاورزی و صنعت نیشکر و صنایع جانبی

مصوبات:

1- دبیر جمعیت تا پایان همایش به همین صورت با دبیرخانه همکاری از راه دورداشته باشد و پس از برگزاری همایش تصمیمات جدیدی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.

2- پیگیری دوزبانه کردن سایت و تکمیل اشکالات موجود بر روی سایت در بخش های فارسی و انگلیسی توسط دبیرخانه انجام گیرد.

3- شعار محوری همایش (تم همایش )، توسط کمیته علمی تعیین گردد. 4- جهت استفاده هرچه بیشتر از تنوع مقالات و جلوگیری ازتضییع حقوق نویسندگان، پذیرش مقالات بصورت خلاصه مقاله به دو زبان انگلیسی و فارسی نیز پذیرفته شود.

5- جهت پذیرش، داوری و چاپ مقالات از نویسندگان و تهیه کنندگان مقالات مبالغ اضافه‌ای دریافت نشود و ارائه مقاله برای اعضای انجمن رایگان و برای افراد غیرعضو صرفاً پرداخت مبلغ حق عضویت 500/000 ریال کافی می باشد.

6- شاخه دانشجویی جمعیت در دانشکده‌های کشاورزی، صنعت، و مدیریت تشکیل شود.

7- کشت و صنعت‌های میرزاکوچک‌خان، سلمان فارسی و حکیم فارابی و امام خمینی‌(ره) و همچنین شرکت لوح سبزجنوب بعنوان اعضای حقوقی فعال به وزارت علوم معرفی شوند.

8- اعضای هیات رئیسه‌های کارگروه‌ها و نمایندگان فعال به وزارت علوم معرفی شوند.

9- لیست افرادی که بعنوان پیشکسوت و تأثیرگذار در سال‌های گذشته از آنها تقدیر بعمل آورده بعنوان پیشکسوت به وزارت علوم معرفی شوند.

10- از آقای ادیمی جهت فعالیت در دبیرخانه هیات مدیره اول در خلال سال‌های 89-1386تقدیر گردد.

11- تعداد 20 جلد از کتاب «بازار جهانی شکر در 10 سال آینده» خریداری و بعنوان هدیه توسط دبیرخانه جمعیت توزیع گردد.

12- تمام تصمیمات همایش با برگزاری جلسه کمیته علمی و اجرای همایش اتخاذ گردد.

13- طرح «فن‌آوری و نوآوری در تولید نیشکر» بعنوان اولین طرح ممیزی توسط انجمن علمی نیشکر ایران زیر نظر معاونت محترم علمی رئیس جمهور اجرا گردد.

حاضرین در جلسه: آقایان: کم گویان، پارسایی، شیشه‌بر، طاهرخانی و صیادمنصور